avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare pensionara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare pensionara

Buna ziua!
Contabila se pensioneaza. O reangajez.Legea zice ca trebuie sa-i fac contract pe determinata.Ii fac pe 36 luni.Ce fac dupa aceasta perioada, daca o sa vrem sa mai lucreze pt. noi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:31, 20 Noiembrie 2019
Ii puteti face si pe durata nedeterminata c.i.m....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie incetare cim cu art 56 alin. 1 lit. c (limita de varsta) flori9 flori9 Buna seara, Am o mica nelamurire in ceea ce priveste decizia de incetare a cim pt limita de varsta. In toate modelele pe vare le-am gasit apare referirea la ... (vezi toată discuția)
Pensionar angajat cu contr. de munca pe perioada determinata matei_zoltan matei_zoltan Buna ziua, Sunt pensionar si sunt angajat la o societate cu capital majoritar de stat cu contract de munca pe perioada [b]determinata.[/b]Se poate trece la ... (vezi toată discuția)
Cim perioada determinata fdiana fdiana Buna ziua! Lucrez la o companie unde incheiem toate contractele de munca pe perioada determinata de 6 luni, cu prelungire tot de 6 luni. Am in prezent cativa ... (vezi toată discuția)