Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... probatiune si munca in folosu comunitati
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

probatiune si munca in folosu comunitati

buna xiua as avea o intrebare,fiul meu a fost prins cu alcol la volan si a fost condamnat cu 2 ani de supraveghere cu 80 zile munca in folosu comunitati,el munceste in germania cu acte in regula are si femeia si fetita de 2 ani la cresa acolo in germania.intrebarea este cu probatiunea am inteles ca trebuie sa se prezinte aici in romania cand este chemat dar cu acele zile de munca se poate plati sau cum ar putea sa faca tinand cont ca munceste acolo si nu poate lipsi mult de la munca .este o cale ceva sa nu aiba probleme cum procedeaza va multumesc anticipat pt sfat
Sa mearga sa discute cu cei de la probatiune despre situatia lui. De principiu, trebuie sa se prezinte daca a fost chemat, altfel, se revoca suspendarea sub supraveghere.
Nu are cum sa evite prestarea obligatiilor stabilite in hotararea judecatoreasca.
Sa apeleze la avocat ca sa vada cum sa faceti in concret.