avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dreptul la reducerea perioadei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dreptul la reducerea perioadei

Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? Menționez k in ultimii 2 ani nu am mai beneficiat de acest examen.
Cel mai recent răspuns: Cristinel Horeanu , Consilier juridic 11:36, 9 Decembrie 2019
Buna ziua,Puteți merge pentru a susține examenul de reducerea a perioadei de suspendare de la 90 la 30 zile.

Liviu is a scris:

Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? Menționez k in ultimii 2 ani nu am mai beneficiat de acest examen.

Ultima modificare: Luni, 9 Decembrie 2019
Cristinel Horeanu, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare 90 zile permis Liviu is Liviu is Buna ziua, aseară am depășit viteza cu 51km/h având 111km/h ,pe un sector de drum de 60km/h, mașină radrar aflându-se în mișcare . Am primit ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de reducerea perioadei de suspendare. Liviu is Liviu is Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am ... (vezi toată discuția)
Suspendarea permisului auto pe o perioada de 120 de zile sau mai mare r0bertC r0bertC Salutare, Care este termenul maxim al suspendarii permisului auto in situatia prezentata mai jos: Pentru depasirea vitezei din localitate cu dublul ei, ... (vezi toată discuția)