Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dreptul la reducerea perioadei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dreptul la reducerea perioadei

Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? Menționez k in ultimii 2 ani nu am mai beneficiat de acest examen.
Buna ziua,Puteți merge pentru a susține examenul de reducerea a perioadei de suspendare de la 90 la 30 zile.

Liviu is a scris:

Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? Menționez k in ultimii 2 ani nu am mai beneficiat de acest examen.

Cristinel Horeanu, Consilier juridic