Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea pensiilor cu modificări
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea pensiilor cu modificări

As dori sa știu cînd urmează a fi aplicate modificările din legea pensiilor cu privire la reducerea vîrstei de pensionare in cazul muncii în condiții de grupa a II-a, pentru că, dacă am înțeles bine, aceasta lege, chiar daca a fost publicata in Monitorul Oficial, nu intră în vigoare decit din septembrie 2021(!!!?)
Mulțumesc!
Produce efecte incepand cu 17/11/2019.
Problemele pot aparea din cauza softului.
Legea nr. 215/2019 pentru modificarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice a intrat deja in vigoare de la 17 noiembrie 2019 ..... noua lege a pensiilor intra in vigoare in 2021.