avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea pensiilor cu modificări
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea pensiilor cu modificări

As dori sa știu cînd urmează a fi aplicate modificările din legea pensiilor cu privire la reducerea vîrstei de pensionare in cazul muncii în condiții de grupa a II-a, pentru că, dacă am înțeles bine, aceasta lege, chiar daca a fost publicata in Monitorul Oficial, nu intră în vigoare decit din septembrie 2021(!!!?)
Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:51, 10 Decembrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Produce efecte incepand cu 17/11/2019.
Problemele pot aparea din cauza softului.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legea nr. 215/2019 pentru modificarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice a intrat deja in vigoare de la 17 noiembrie 2019 ..... noua lege a pensiilor intra in vigoare in 2021.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara am si eu o intrebare cind intra in vigoare legea de ... ovidiu liliana ovidiu liliana buna seara am si eu o intrebare cind intra in vigoare legea de pensionare cu reducerea virstei de pensionare pentru mamele care au crescut 3 sau mai multi ... (vezi toată discuția)
Legea 215/2019 bureac62 bureac62 Este corect enunțul dat de ,,avocatnet.ro,, scris de Dragoș Niculescu referitor la acordarea a 4 luni pe an pentru grupa a II a doar pentru cei ce au lucrat ... (vezi toată discuția)