Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Colet neajuns la destinatar
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Colet neajuns la destinatar

Buna ziua! As avea o intrebare in ceea ce priveste serviciile postei romane. Acum ceva timp am comanadat de pe un site international niste produse pentru care am si realizat plata. Ele trebuiau sa vina prin posta. Am verificat casuta postala zilnic si nu au pus nimic, ca azi sa mearga sotul la Posta si sa afle ca acestea au fost trimise inapoi. Ce se poate face in cazul acesta? Va multumesc anticipat!
Postasul lasa de obicei o notificare la adresa de domiciliu/sau adresa de livrare mentionata pe comanda respectiva. Intrebati la posta daca aceasta a incercat sa va notifice cu privire la sosirea coletului.
Florin_j92, utilizator
Am asteptat atat. Azi dimineata, doamna de la posta i-a zis ca coletele au fost trimise inapoi la destinar. Noi nu am fost anuntati ca acestea au ajuns.

SAleDana a scris:

Am asteptat atat. Azi dimineata, doamna de la posta i-a zis ca coletele au fost trimise inapoi la destinar. Noi nu am fost anuntati ca acestea au ajuns.

Postasul lasa de obicei o notificare la adresa de domiciliu/sau adresa de livrare mentionata pe comanda respectiva. Intrebati la posta daca aceasta a incercat sa va notifice cu privire la sosirea coletului.
Nu a vrut sa zica, deabia a aflat ca coletele au fost trimise inapoi. Nu am primit nici o notificare.
Acum am aflat ca postasul nu a avut nici un ordin. Mi se pare o chestie foarte ciudata.