avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Colet neajuns la destinatar
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Colet neajuns la destinatar

Buna ziua! As avea o intrebare in ceea ce priveste serviciile postei romane. Acum ceva timp am comanadat de pe un site international niste produse pentru care am si realizat plata. Ele trebuiau sa vina prin posta. Am verificat casuta postala zilnic si nu au pus nimic, ca azi sa mearga sotul la Posta si sa afle ca acestea au fost trimise inapoi. Ce se poate face in cazul acesta? Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: SAleDana , utilizator 11:14, 20 Decembrie 2019
Postasul lasa de obicei o notificare la adresa de domiciliu/sau adresa de livrare mentionata pe comanda respectiva. Intrebati la posta daca aceasta a incercat sa va notifice cu privire la sosirea coletului.
Ultima modificare: Vineri, 20 Decembrie 2019
Florin_j92, utilizator
Am asteptat atat. Azi dimineata, doamna de la posta i-a zis ca coletele au fost trimise inapoi la destinar. Noi nu am fost anuntati ca acestea au ajuns.


SAleDana a scris:

Am asteptat atat. Azi dimineata, doamna de la posta i-a zis ca coletele au fost trimise inapoi la destinar. Noi nu am fost anuntati ca acestea au ajuns.

Postasul lasa de obicei o notificare la adresa de domiciliu/sau adresa de livrare mentionata pe comanda respectiva. Intrebati la posta daca aceasta a incercat sa va notifice cu privire la sosirea coletului.
Nu a vrut sa zica, deabia a aflat ca coletele au fost trimise inapoi. Nu am primit nici o notificare.
Acum am aflat ca postasul nu a avut nici un ordin. Mi se pare o chestie foarte ciudata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Responsabilitatile postasului trascka trascka Buna seara, tocmai am aflat ca ieri am primit o carte pe care o comandasem dupa ebay, dar postasul mi-a lasat cartea in scara blocului, langa cutiile ... (vezi toată discuția)
Poșta Bogdyy80 Bogdyy80 Bună ziua! Am o problema și aștept câteva sfaturi de la dumneavoastră. Am comandat câteva produse din China,și am urmărit coletul pe site-ul poștei ... (vezi toată discuția)
Probleme cu un poștaș care își însușește coletele mele Bogdyy80 Bogdyy80 Bună ziua! Am o problema și aștept câteva sfaturi de la dumneavoastră. Am comandat câteva produse din China,și am urmărit coletul pe site-ul poștei ... (vezi toată discuția)