Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contributivitate
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contributivitate

Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti daca scoala profesionala se considera vechime in munca si poate fi luata in calcul pentru stabilirea pensiei.
Am primit raspuns negativ de la casa teritoriala de pensii Deva.Stiu ca exista Decizia nr.18 din octombrie 2015 a ICCJ care reglementa acest lucru.
Cu stima
DL.DAN, utilizator