Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie

Buna ziua!
Sotul meu a depus actele pentru pensie de invaliditate pe data de 08.11.2019 la care iau dat gradul 2.decizia de pensie ia venit la sf.lunii decembrie 2019,cand ar veni prima pensie?
In ferbuarie va pensia + restantele
Însă din decizia de pensie nu inteleg care este pensia cea care scrie sus
- pensie aaigurari sociale care e 60 lei sau cea din josul paginii unde scrie
- valoarea punctului de pensie 1265 lei?multumesc!
Din datele postate reiese ca va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 704 lei.