Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua - plata șomaj după absolvire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua - plata șomaj după absolvire

Am obtinut somaj in urma absolvirii si voiam sa intreb ce se intampla dupa cele 6 luni in care primesc somaj ,daca nu reusesc sa ma angajez?
Manuela Rășină, administrator
Nimic, doar ca nu o sa mai primiti somaj in continuare.
Va inceta plata indemnizatiei de somaj , plus va inceta si calitatea de asigurat in sistemul de sanatate.