avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua - plata șomaj după absolvire
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua - plata șomaj după absolvire

Am obtinut somaj in urma absolvirii si voiam sa intreb ce se intampla dupa cele 6 luni in care primesc somaj ,daca nu reusesc sa ma angajez?
Ultima modificare: Duminică, 2 Februarie 2020
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:30, 1 Februarie 2020
Nimic, doar ca nu o sa mai primiti somaj in continuare.
Va inceta plata indemnizatiei de somaj , plus va inceta si calitatea de asigurat in sistemul de sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu prenatal pentru absolventa master, in somaj P. Alina P. Alina Buna ziua! Vin si eu cu o intrebare...Sunt insarcinata in 26 de saptamani, voi naste la inceputul lui decembrie. In iulie am absolvit masterul, mi-am bagat ... (vezi toată discuția)
Concediu de maternitate tina1990 tina1990 eu anul trecut am terminat facultatea,am intrat in somaj,dupa care am ramas insarcinata,in luna ianuarie anul acesta ca sa ma pot incadra in cele 126 de zile ... (vezi toată discuția)
Incetare indemnizatie somaj (obtinerea unui loc de munca) alexa_axy alexa_axy Buna ziua, Doresc sa stiu ce trebuie sa fac, daca in perioada in care sunt intregistrata ca somer indemnizat la ANOFM, obtin un loc de munca (loc de munca ... (vezi toată discuția)