Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare

Buna ziua .As dori sa expun urmatorul caz; Angajat in concediu medical pe caz e bola pana in luna aprilie 2020 diagnostic neoplazie dupa care ar urma concediu de odihna legal calculat pentru un an si jumatate. Conform calculelor ar putea depune dosarul de pensie . In cazul in care se emite decizia inainte de expirarea CM acesta se suspenda iar zilele de CO se vor plati ? Se poate depune dosarul si dupa expirarea CM si a CO ?
Concediul medical nu se poate suspenda ... incetarea c.i.m. depinde de ce fel de pensie de grad de invaliditate beneficiaza.