Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Rovinieneta
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Rovinieneta

Am uitat ca mi-a expirat rovinieneta și am circulat mai multe drumuri prin tara. Deja am primit o amenda de acum 3 luni când nu era achitata vinieta. Întrebarea mea este, amenzile se aplica de fiecare data când am fost prins? Sau dacă în luna noiembrie am fost prins, toată luna noiembrie pot sa circul ca tot o singură amenda primesc? Sau mai multe amenzi ?
VasileSTB, utilizator
Buna ziua,
La fiecare depistare.
Va sfatuiesc ca daca amenda nu este semnata OLOGRAF sa o contestati.
[ link extern ]
Totodata daca acea amenda este comunicata dupa mai mult de 2 luni asa cum a stabilit ICCJ prin Decizia nr. 43/2016.