Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM timp partial
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM timp partial

Buna ziua, as vrea sa stiu cum se procedeaza cu un CIM cu timp partial , adica 3 zile /saptamana cate 8 ore = 24 ore/saptamana.
In Cim se specifica timpul de lucru adica 24 ore/sapt, ore de zi si intervalul orar, de la 8.00-16.00.
-Se va specifica si in ce zile ale saptamanii (ex, luni, miercuri , vineri) sau voi trece timp inegal?
-In pontaj /REVISAL cum procedez cu zilele libere, adica marti si joi?
-Ca zile de concediu de odihna cum se face calculul?La un astfel de program cate zil;e de CO i se cuvin persoanei respective?
Multumesc
In c.i.m. se specifica timpul de lucru 24 ore/sapt., inegal Repartizarea : intervalul orar, de la 8.00-16.00., zilele saptamanii ....
Dar in pontaj, zilele in care nu lucreaza , ce trec?
In revisal se inregistreaza ceva in afara de CIM?
In revisal nu aveti ce sa nai treceti in afara c.i.m.

Nu-l pontati in zilele in care nu lucreaza , intrucat repartizarea timpului de munca este inegala ...