avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... incadrare grupa munca
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

incadrare grupa munca

Am fost angajat al MA. IIntre anii 2008 - 2012 am fost pus la dispozitia inspectorului sef, desfasurandu-mi activitatea intr-o unitate militara pe tot parcursul punerii la dispozitie .Ca urmare conform OMAI 283/2002, ART. 3 alin. 3 cadrele militare puse la dispozitie nu beneficiaza de condiiti de munca conform HG1294/2001 ( 6 luni la an ). Conform OMAI 6/2019 art.3 alin.3 sa abrogat. Ca urmare credeti ca pot obtine incadrarea in grupa daca acest art. sa abrogat. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Incadrarea in conditii speciale de munca androneemil androneemil In perioada 15.08.1997 - 11.04.2012 am fost ofiter activ, perioada cât a fost cadru militar activ se încadrează în condițiile de muncă speciale, conform ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata nichedanutz76 nichedanutz76 Sunt cadru militar activ, am vârsta de 44 ani împliniţi.În cei 22 ani de când sunt cadru am lucrat în grupa I de muncă. După un calculul meu zic că ... (vezi toată discuția)
Pensie militarã pentru urmaºi catalincst catalincst Un fost coleg, pensionar militar, a decedat. Aş dori să aflu, în sprijinul familiei, de unde se poate ridica ajutorul de înmormântare şi care este ... (vezi toată discuția)