Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Microintreprindere impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Microintreprindere impozit pe venit

Buna seara, am o microintreprinder infiintat cu 03.01.2020, fara angajat, din 03.02.2020 administratorul s-a angajata la propria firma cu CIM, normai intreaga, In acest caz trebuie sa depun o declaratie pe impozit pe venit pentru luna 01/2020 sau este ok daca depun declaratia trimestriala cu 1% pana in data de 25.04.2020?, multumesc,
george-neagu, moderator
Depuneti declaratia trimestriala cu 1% pana in data de 25.04.2020.