avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Microintreprindere impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Microintreprindere impozit pe venit

Buna seara, am o microintreprinder infiintat cu 03.01.2020, fara angajat, din 03.02.2020 administratorul s-a angajata la propria firma cu CIM, normai intreaga, In acest caz trebuie sa depun o declaratie pe impozit pe venit pentru luna 01/2020 sau este ok daca depun declaratia trimestriala cu 1% pana in data de 25.04.2020?, multumesc,
Ultima modificare: Miercuri, 19 Februarie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:23, 19 Februarie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Depuneti declaratia trimestriala cu 1% pana in data de 25.04.2020.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarație de inactivitate societate nou-înființată rodaf rodaf Buna seara, am infiintat societatea pe 16 iunie 2020 si mi-a cerut de la Anaf sa depun o declaratie de inactivitate sau ceva in \'zero\', nu am inteles prea ... (vezi toată discuția)
Firma noua neplatitoare de tva si cu impozit pe venit mariusscr mariusscr Buna ziua As dori daca se poate sa imi spuneti o firma nou infiintata in 2016, neplatitoare de TVA si cu impozit pe venit, ce declaratii trimestriale trebuie ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile firma noua bonefeliza bonefeliza Am o firma nou infiintata, deci neplatitoare de TVA, fara angajat, care vinde fotografii online ( prin DOWNLOAD). Cateva intrebari: 1. Firma este obligata sa ... (vezi toată discuția)