Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Adresa pârâților
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Adresa pârâților

Vreau sa dau in judecata moștenirea iar o parte din moștenitori sunt plecați în afara.Ce adrese pun in cererea de chemare în judecată căci nu au locuințe în România și vin la părinți în concediu?
Astfel de acțiuni.nu se fac după ureche mergeți la un avocat pt ca va treziți ca achitați taxă de timbru și o sa se anuleze/suspende/ respingă acțiunea fie in procedura regularizarii fie in timpul procesului.Puteti sa indicati adresele din România dar cel mai sigur e sa introduceți acțiunea,scoateți certificat de grefa și apoi mergeți la evidența informatizată a populației pt a solicita ultimul domiciliul din România.Dupa cum vedeti nu e simplu și mai sunt încă n variante,probleme care pot sa apara si pe care nu aveti cum sa le cunoașteți.