Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valabilitate fisa medicala examen auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valabilitate fisa medicala examen auto

Buna ziua,
Ajutati-ma cu un raspuns, va rog...
Baiatul meu are facuta fisa medicala auto pentru examen in 1 septembrie 2019....... pe 18 martie 2020 are examenul la strada.......fisa medicala mai este valabila ?
Instructorul spune ca NU...si ca trebuie sa faca alta.......
De la ce data este valabila 1 an ????
Multumesc
Numai bine ...
Din 4 Octombrie 2019, fișa medicală pentru permisul auto e valabilă 1 an de la data emiterii fișei medicale de către unitatea de asistență medicală ambulatorie autorizată.
Multumesc frumos
Ce valabilitate a avut fisa până la urmă? Ați refacut-o? Și eu sunt într-o situație similară
Aveti deja raspunsul mai sus. Fisele facute inainte de 4 oct. 2019 au doar 6 luni valabilitate.