avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 516 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valabilitate fisa medicala examen auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valabilitate fisa medicala examen auto

Buna ziua,
Ajutati-ma cu un raspuns, va rog...
Baiatul meu are facuta fisa medicala auto pentru examen in 1 septembrie 2019....... pe 18 martie 2020 are examenul la strada.......fisa medicala mai este valabila ?
Instructorul spune ca NU...si ca trebuie sa faca alta.......
De la ce data este valabila 1 an ????
Multumesc
Numai bine ...
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 12:47, 30 Iunie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din 4 Octombrie 2019, fișa medicală pentru permisul auto e valabilă 1 an de la data emiterii fișei medicale de către unitatea de asistență medicală ambulatorie autorizată.
Multumesc frumos
Ce valabilitate a avut fisa până la urmă? Ați refacut-o? Și eu sunt într-o situație similară
Aveti deja raspunsul mai sus. Fisele facute inainte de 4 oct. 2019 au doar 6 luni valabilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am traseul pe 3 noiembrie voi fi la a 2 a incercare am picat ... Ildi1981 Ildi1981 Am traseul pe 3 noiembrie voi fi la a 2 a incercare am picat prima data Cei de la scoala si cea care m- a reprogramat pt traseu au spus ca dosarul medical ... (vezi toată discuția)
Fisa medicala MariaCristina2009 MariaCristina2009 Buna ziua! Am absolvit scoala de soferi in septembrie 2019 iar analizele medicale le-am facut pe 26 iunie 2019 . Instructorul mi-a spus ca inca sunt valabile ... (vezi toată discuția)
Asigurat cass fara declaratia unica? paula264 paula264 Buna seara. Sunt o persoana fara venituri si in 2018 am fost asigurata la sanatate prin completarea declaretiei unice in mai 2018 -aprilie 2019. Pana aici ... (vezi toată discuția)