Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda circulație
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda circulație

Buna . Am o amenda in Octombrie anul trecut de 6 puncte și am mai primit una de 9 puncte acum o luna . Ce pot face ? Am ajuns la 15 puncte . Cât trebuie sa aștept pana a putea conduce din nou ?
Contestați procesul verbal de contravenție, ultimul, și puteți conduce. Până se termină procesul expiră prima contravenție.
Și dacă îmi sunt plătite ambele contravenții ?

jurist2020 a scris:

Contestați procesul verbal de contravenție, ultimul, și puteți conduce. Până se termină procesul expiră prima contravenție.

Samyr094, utilizator