Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... se va mai judeca procesul astăzi ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

se va mai judeca procesul astăzi ?

Bună dimineața !

Noi, salariații, avem astăzi termen de judecată pentru un proces - litigiu de muncă.
Nu este o cauză urgentă.
Fiecare salariat a primit Citație la domiciliu, înainte de starea de urgență.
Pe site-ul Tribunalului s-au afișat doar 3 liste cu câteva cauze urgente.
De celelalte procese nu se spune nimic, dacă se judecă sau nu,
Am căutat, așa cum ne-a spus juristul nostru, iar
pe just.ro apare termenul de judecată ca fiind astăzi,
nu scrie că ar fi suspendat din cauză că este starea de urgență
sau că s-ar amâna sau că ....
Pe lista de ședințe suntem cauza 32.

Vă rog frumos să ne ajutați cu un răspuns.
Dacă trebuie să ne prezentăm la proces astăzi.
oanaportar, utilizator
Buna ziua,
Nu cred ca va poate raspunde cineva.
Incercati sa sunati la instanta si sa intrebati.
Sună ocupat. Nu răspunde nimeni ....
Sansele sa se judece sunt infime, daca nu este urgenta cauza!
Eventual trimiteti pe e-mail urgent o cerere de preschimbare termen sau de amanare pe motiv de stare de urgenta!
Verificați pagina de net a instanței la informatii de interes public și acolo o sa aflati amănunte.Ca urmare a unei hotărâri CSM și apoi a decretului.privind starea de urgență toate cauzele aflate pe rolul instanțelor primesc automat alt termen probabil pt luna mai.Sunt exceptate cauzele urgente în materie penală și civilă cauze care sunt enumerate în general pe paginile instanțelor.Dosarul dvs drepturi salariale probabil nu este în mod cert pe lista celor care se judeca.
Am verificat pagina de net a instanței la informatii de interes public.
Sunt enumerate câteva procese civile și penale,
o Lista cauzelor urgente care se judecă
și sunt trecute mai multe date și complete.

Procesul nostru nu este trecut.

Dar nici pe pagina cu Dosarul nostru
nu s-a trecut nimic,
că s-ar amâna sau că s-ar fixa un alt termen în viitor.

Telefonul de la Tribunal sună tot ocupat....