Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Stimulent de inserție-concediu fără plata
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Stimulent de inserție-concediu fără plata

Bună ziua! În contextul epidemiei de Covid-19, se încetează plata stimulentului de inserție dacă beneficiez de concediu fără plata în timpul stării de urgenta? Mulțumesc!
Da, se încetează plata stimulentului de inserție dacă beneficiati de concediu fără plata .
Buna ziua, Si daca sunt doar câteva zile fara plata in luna se pierde stimulentul?
elenamusat1974, utilizator
Chiar daca ,legea nu prevede clar aceasta situatie..... insa intrebati si la AJPIS poate ei va spun altceva.