avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Semnătura declarație proprie răspundere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Semnătura declarație proprie răspundere

Pot semna declarația pe proprie răspundere, direct în aplicația pdf pe telefon /tableta, semnătura trebuie doar olograf?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:17, 28 Martie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ca sa semnati olograf trebuie sa listati declaratia, ori politistul nu opreste hartia, doar o vede. Logic este sa semnati direct in aplicatie.
Da, logic asa ar fi...

Important este sa fie semnata si datata, as zice eu.

Eu am propus si varianta cu trimiterea pe e-mail pentru cei care nu stapanesc tehnica semnarii in acest mod dar este necesar sa aiba ei adresa de e-mail pentru asa ceva.
Si nu cred ca au...desi ar trebui sa procedeze in acest mod.
Daca tot urmaresc telefoanele le-ar fi util asa...zic eu...

Eu am expus aceasta idee mai inainte de a urmari telefoanele...daca retin eu bine...
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Martie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am deschis de curând un ong și am nelămuriri în legătură cu stocarea și gestionarea actelor. vă rog să mă ajutați AndreiGrigo AndreiGrigo Salutare, De curând mi-am deschis un ONG și am ajuns la o mică dilemă în legătură cu stocarea și gestionarea actelor. 1. Hotărârile de AGA și ... (vezi toată discuția)
Declaratia 100 liliana-gina liliana-gina -sa inteleg ca din aceasta luna se depune online aceasta declaratie fara sa ai nevoie de semnatura electronica?#-o (vezi toată discuția)
Program 392b lulu58 lulu58 Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014). Daca da, unde il pot gasi? (vezi toată discuția)