Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Semnătura declarație proprie răspundere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Semnătura declarație proprie răspundere

Pot semna declarația pe proprie răspundere, direct în aplicația pdf pe telefon /tableta, semnătura trebuie doar olograf?
Ca sa semnati olograf trebuie sa listati declaratia, ori politistul nu opreste hartia, doar o vede. Logic este sa semnati direct in aplicatie.
Da, logic asa ar fi...

Important este sa fie semnata si datata, as zice eu.

Eu am propus si varianta cu trimiterea pe e-mail pentru cei care nu stapanesc tehnica semnarii in acest mod dar este necesar sa aiba ei adresa de e-mail pentru asa ceva.
Si nu cred ca au...desi ar trebui sa procedeze in acest mod.
Daca tot urmaresc telefoanele le-ar fi util asa...zic eu...

Eu am expus aceasta idee mai inainte de a urmari telefoanele...daca retin eu bine...
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat