Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic

Buna ziua.In conditiile in cate sunt angajat cu contract de munca si sunt si Pfa cu activitate intrerupta prin ordonanta militara,ce acte trebuie sa depun pentru somaj tehnic?pot depune si pentru pfa?multumesc
Buna ziua,

Puteti depune si pentru PFA in conditiile in care cifra de afaceri cu scazut cu minim 25% fata de lunile anterioare (ian-febr). Solicitarea de somaj tehnic se face in baza declaratiei pe proprie raspundere, banii urmand a fi platiti in termen de 15 zile.

O zi buna,
Av. Jasmine Oancea
Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine, Avocat