Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Șomaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Șomaj tehnic

Bună ziua! Cunoaște cineva modul de calcul al șomajului tehnic? De exemplu la un salar brut de 2920 lei, cât revine să primească salariatul in mâna? Mulțumesc anticipat
75% din 2920 este 2190 si din acestia se vor scadrea contributiile sociale si impozitul si veti ramane cu un net de 1281 lei.
Vă mulțumesc

buiavasi a scris:

75% din 2920 este 2190 si din acestia se vor scadrea contributiile sociale si impozitul si veti ramane cu un net de 1281 lei.