Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Lege 19 2020 vs somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Lege 19 2020 vs somaj tehnic

Buna ziua.De pe data de 18 martie beneficiez de legea 19 pt libere parinti,iar astazi m-au
chemat la firma unde lucrez sa semnez actele pt somaj tehnic de pe 4 .04 -16 .04 deoarece au inchis activitatea temporar.Este ok? Daca dupa data de 16 04 firma isi reia activitatea,eu pot beneficia in continuare de legea 19 depunand iarasi declaratiile necesare?
Este corect cum s-a procedat ... da, dupa data de 16 04 daca firma isi reia activitatea, puteti beneficia in continuare de legea 19 depunand iarasi declaratiile necesare.