Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Recomandare pentru adaptarea casieriilor asociațiilor ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Recomandare pentru adaptarea casieriilor asociațiilor de proprietari în scopul evitării infectarii cu COVID 19

Asociațiile ar trebui să aibă un geam de protecție si sa primească banii prin despicatura din geam.
Eu as recomanda ca usa sa fie adaptată în asa fel si sa se faca gen ghișeu, pentru a nu se intra in camera.
Chestia cu programul de o oră va genera însă aglomerație.

Ar trebui afisata la avizier o recomandare cu perioada de plata pentru fiecare etaj.
Locatarii sa poarte toti masti de protectie si sa pastreze o distanță de 2 metri între ei.

Ar fi recomandabil ca in loc de 1 ora sa fie extins la 2 ore programul de.la casierie.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pe lângă aceste recomandări aș adăuga și promovarea plăților direct în contul Asociației de Proprietari.

De asemenea, conștientizarea plăților in continuare pentru utilități astfel incat sa se evite viitoarele blocaje.
Danielcc, utilizator
Bineinteles.
Referirea mea viza strict plata cash pentru ca majoritatea pensionarilor nu au această posibilitate ă plății prin banca.
Cu programul de 2 ore nu as fi de acord...stai primele 3 saptamani degeaba si, in ultima zi de incasari vin gramada...