Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Depunere declaratie 100 cu 3%, bilant 2019
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Depunere declaratie 100 cu 3%, bilant 2019

Buna ziua,, din 02/2020 am preluat o societate comerciala care a fost infiintat in 12/2019.
Am constatat urmatoarele: s-a varsat capitalul social, s- achizitionat o casa de marcat cu softul aferent pe firma cu luna 12/2019. In cazul de fata trebuie sa depun bilant ptr 2019?, dar declaratia 100 ptr trim4/2019?, desi este cam tarziu, totusi as dori sa stiu cum sa procedez corect. Multumesc,
george-neagu, moderator
Buna ziua,

Da, depuneti bilant si D100 online.
Declaratia de inactivitatea avea termen 02.03.2020 si e mai in regula bilant ptr ca exista rulaj pe 2019.
multumesc