Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistent medical generalist debutant.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistent medical generalist debutant.

Buna ziua.Am sustinut un concurs pt ocuparea unui post de asistent medical generalist debutant .in cadrul concursului a fost proba scrisa,practica si interviu.La angajare,in cim,s-a pus perioada de proba,am fost anuntata ca cim a incetat in perioada de proba,fara a mi se emite decizia.in regulamentul intern se precizeaza ca angajatii debutanti vor fi evaluati la sfârșitul perioadei de stagiu a debutantului.este legal sa fiu demisa?voi contesta in instanta,cand primesc decizia ,probabil prin posta.multumesc
Potrivit art. 31 alin. (3) din Codul muncii, pe durata sau la sfarsitul perioadei de proba, contractul individual de munca poate inceta exclusiv printr-o notificare scrisa, fara preaviz, la initiativa oricareia dintre parti, fara a fi necesara motivarea acesteia.