Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurare rca nu plateste
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurare rca nu plateste

Buna ziua,agentia city insurance nu plateste pe data de 13 03 2020 am fost la constatare unde am acceptat sa imi repar masina in regie proprie,constatatorul m-ia acordat suma de 2550 lei ca in termen de 10 zile sa fie platit.calendaristic trebuia platit pe 27 03 2020.am tot sunat si imi raapund operatorii care imi rot spun ca dosarul e pus la plata.ce as putea face?
robert87, utilizator
Mai așteptați.
Între timp va puteti gândi si la judecata daca vor fi probleme.
Asigurati-va ca ati acceptat in scris cuantumul despagubirii (ofertat tot in scris de catre asigurator).Termenul era 24.03 ,daca pe 13.03. ati acceptat "regia proprie". Puteti formula petitie catre ASF Romania , sesizand incalcarea prevederilor art.21 alin.4 din L 132/2017.
Diana Cioroiu, utilizator