Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Concediu fara plata
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Concediu fara plata

Firma la care lucrez m-a pus sa-mi iau cfp incepand cu data de 15.04 pana pe 01.06. Eu am acceptat si am trimis cererea pe mail. Intre timp, am realizat ca nu am cum sa ma intretin pana in iunie fara niciun venit.
Pot ca pe data de 14.04 sa solicit anularea cererii? Este obligat angajatorul sa o anuleze sau ramane la latitudinea lui?
Puteti solicita, dar va trebuie acordul angajatorului pentru a se decide intreruperea CFP.