Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Donatii pt afaceri
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Donatii pt afaceri

Intentionez sa fac o pagina web in care sa prezint un plan de afacere si prin care cine doreste sa poata sa faca o donatie pt lansarea afaceri.
Afacerea ar porni de la zero.
Care ar fi baza legala pt a face acest lucru.
In strainatate exista astfel de platforme.
Se pare că există și în România site- uri de crowfunding și deci se pare că sunt legale- e o prestare de servicii, prin care pui la dispoziție o platformă pe care să se întâlnească antreprenorii și potențialii investitori. Nu știu însă cât de viabilă este afacerea în România, că unele se pare că sunt deja închise.
[ link extern ] /