Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de somaj

Buna ziua, in conditiile actualei pandemii mi-am pierdut locul de munca, fiind necesar sa imi depun dosarul de somaj. Dupa ce depun dosarul cu tot soiul de adeverinte de la fostul angajator constat cu stupoare ca mi-a fost luat in considerare doar salariul de baza, cei de la AJOFM motivand ca bonusurile , primele, si stimulentele care au fost la randul lor supuse impozitarii conform legii, nu intra in baza de calcul desi adeverintele zic cu totul altceva. Ce pot face pt a obtine o recalculare a indemnizatiei de somaj?
g30rg3, utilizator