Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cazier judiciar PF și PJ (valab, emitere și ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cazier judiciar PF și PJ (valab, emitere și ridicare)

Buna,
O chestiune va rog sa ma ajutati, avem un cazier judiciar pe persoana fizica și juridică ce expira pe 05 Mai 2020.
Având în vedere situația actuala mi-aș dori emiterea și ridicarea sa fie doar online. Care e procedura acuma?
Va rog sa ma ajutati
Decretul 240/2020
Art. 18. - Se menține valabilitatea documentelor eliberate de autoritățile publice care expiră pe durata stării de urgență.

Valabilitatea documentelor emise de Inspectoratul General al Poliţiei Române, Direcţia Regim Permise de Conducere şi Înmatriculare a Vehiculelor, Direcţia pentru Evidenţa Persoanelor şi Administrarea Bazelor de Date, respectiv de serviciile publice comunitare de evidenţă a persoanelor aflate în coordonarea metodologică a MAI, Inspectoratului General pentru Imigrări se prelungeşte până la încetarea stării de urgenţă şi sunt recunoscute de autorităţi pe teritoriul României.
[ link extern ]
Va multumesc din suflet pentru ajutor, conteaza foarte mult, deoarece prin aceasta rezolvare nu mai trebuie sa merg de acasa la politie pentru acest document. Multumesc din suflet pentru ajutor.