Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tinichigerie la negru in curtea vecina
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tinichigerie la negru in curtea vecina

Buna ziua,
Ce pot face daca cei din curtea de langa mine au un garaj de tinichigerie neinregistrat si bocane toata ziua reparand diverse "pentru prieteni". Cui ma pot adresa? Stau la casa dar nu pot folosi curtea din cauza galagiei.
Puteti sesiza in scris, primaria - directia taxe si impozite si ANAF (pentru taxe si impozite), DJSP (pentru zgomot), Agentia teritoriala de mediu (pentru poluare). ITM (pentru munca la negru) cu nr. de inregistrare/ data. Sesizarile se pot trimite prin posta cu confirmare de primire.