avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 312 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Raportare inactivitate catre Anaf
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Raportare inactivitate catre Anaf

Nu sunt activ ca PFA din 18 03 2020,din cauza Covid-19 (Azi 1 mai 2020). Asa stiu ca trebuie sa depun F4109 (pentru luna aprilie 2020) pentru inactivitate cu casa de marcat. Intreb daca mai trebuie depus si un alt document sau nu? Multumesc.
Ultima modificare: Vineri, 1 Mai 2020
HUBARDONI, utilizator
Cel mai recent răspuns: HUBARDONI , utilizator 07:00, 7 Mai 2020
Nu.
Multumesc frumos.
Multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj tehnic incepand cu 02.04.2020 ematoni ematoni Buna ziua, Daca decidem sa trecem de astzi o parte din angajati in somaj tehnic datorita scaderii veniturilor datorita impactului COVID 19 cand trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Detin un pfa neculai29 neculai29 Am luat banii din ajutorul de tehnic pentru Covid-19, 15.03 .2020 - 31.04.2020! Întrebarea este: Dacă vreau să închid PFA -ul meu, banii luaţi în ... (vezi toată discuția)
Rapoartele scoase din casa de marcat (jurnal electronic) imike1 imike1 Buna Ziua, Rapoartele scoase din casa de marcat (jurnal electronic) ce spatiu virtual trebuie sa trimitem spre ANAF si la ce termen? Multumesc (vezi toată discuția)