Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... PV cu doua sanctiuni
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

PV cu doua sanctiuni

Buna ziua!
Pe PV intocmit de un agent rutier sunt doua contraventii. Una cu avertisment si una cu amenda si permis suspendat.
Cum formulez contestatia doar pentru a 2a contraventie? Ma intereseaza anularea acesteia.
Multumesc!
Tonyde, utilizator
Ar trebui sa contractati servicii avocatiale
macar pentru redactarea plangerii contraventionale daca nu va permite reprezentarea.
In ipoteza in care nu va permiteti nici plata onorariului pentru reprezentare, formulati dvs plangerea contraventionala, invocand motive de nelegalitate si/sau netemeinicie ale P.V.
Multumesc de raspuns!
De fapt as fi vrut sa stiu daca se poate cere anularea pv pt netemeinicia uneia din sanctiuni sau se poate cere anularea doar a uneia dintre sanctiuni.
Cereti in plingerea contraventionala anularea in parte a PV de contraventie.