avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale scutire de la taxe si impozite locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

scutire de la taxe si impozite locale

Buna ziua, am o nelamurire cu privire la acordare scutire de la taxe si impozite locale pe proprietate , persoana incadrata in grad de handicap grav ,detine in coproprietate cu sotul decedat un imobil, bun comun ,scutirea se aplica si pentru partea detinuta de sot?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 16:13, 4 Mai 2020
In speta,proprietar unic fiind persoana detinatoare de certificat de handicap scutirea se acorda pentru intreg imobilul

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facilitati fiscale persoane handicap ContSters378867 ContSters378867 Buna ziua! ma adresez dumneavoastra cu urmatoarea situatie. Sunt persoana cu un handicap grav, si doresc sa stiu cum pot beneficia de scutirea platii ... (vezi toată discuția)
Drepturi persoana cu handicap Atee Atee Buna ziua! Am un copil cu handicap grav, surdo-mutism si handicap psihic , si am inteles ca din acest an s-a adoptat legislativ o prevedere prin care se ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite cladiri si masini pentru persoane fizice sfeta sfeta Am certificat de handicap grav permanent din 2009 si nu plateam impozit pe cladire si teren pana anul acesta cand mi s-a transmis ca din 2016 trebuie sa ... (vezi toată discuția)