Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale scutire de la taxe si impozite locale
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

scutire de la taxe si impozite locale

Buna ziua, am o nelamurire cu privire la acordare scutire de la taxe si impozite locale pe proprietate , persoana incadrata in grad de handicap grav ,detine in coproprietate cu sotul decedat un imobil, bun comun ,scutirea se aplica si pentru partea detinuta de sot?
In speta,proprietar unic fiind persoana detinatoare de certificat de handicap scutirea se acorda pentru intreg imobilul