Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Suspendare dupa suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Suspendare dupa suspendare CIM

Buna ziua!
Daca am de operat in Revisal o suspendare a unui CIM începând cu 16.05 si care este deja suspendat intre 24.04 si 15.05, cum voi proceda si cum voi transmite?
Veti inregistra incetarea suspendarii vechi si apoi operati o noua suspendare.
Cornel Vasile a scris:

Veti inregistra incetarea suspendarii vechi si apoi operati o noua suspendare.

OK. Când pot opera incetarea si transmiterea celei vechi? Si pentru cea noua la fel? Ma refer ca si data. Multumesc!
Datele se transmit cel târziu în ziua anterioară datei suspendării/datei încetării suspendării.

In speta, le puteti transmite si astazi ambele operatiuni.