Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Insolventa pe legea 85 / 2006
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Insolventa pe legea 85 / 2006

Buna ziua,
Se mai poate solicita deschiderea procedurii de insolventa pe baza legii 85 / 2006 si nu pe baza legii din 2014 ?
Nu.
Articolul 344 din Legea 85/2014:
La data intrării în vigoare a prezentei legi se abrogă:
a) Legea nr. 85/2006 privind procedura insolvenței, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 359 din 21 aprilie 2006, cu modificările și completările ulterioare;