Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Ce este cuantumul pensiei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Ce este cuantumul pensiei

Buna ziua , am primit decizia de pensionare pt invaliditate , dar nu prea stiu ce inseamna cuantumul pensiei si motivare la final :veti incasa pensia minima .... de 704 lei, iar la pensia de asigurari sociale e trecut 312 lei aceea este pensia de invaliditate sau e altceva?
312 lei este cuantumul pensiei pe contributivitate.
Veti primi in schimb indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 704 l;ei.
Mulțumesc .Sper sã for aşa
Asa va fi.