Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intrebare despre factura emisa duminica la sfarsitul ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intrebare despre factura emisa duminica la sfarsitul lunii

Este ok sa emit o factura duminica, la sfarsitul lunii? Cum ar fi 30 mai 2020.
(Sunt PFA in regim real, platitor de TVA).
Factura e catre firma din germania, eu prestez servicii IT.
E vreo problema daca factura e emisa la sfarsitul lunii, sau duminica?
E mai indicat sa o emit in timpul lunii?
Nu va fi platita oricum luna aceasta, ci tot in iunie...
Multumesc.
Petrovic, utilizator
Puteti emite factura chiar si cu o data care pica sambata sau duminica.
Confirm: factura poate fi emisa oricand, adica 24/7.