avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 631 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

plangere penala

am un baietel in clasa a 8-a care studiaza la clariet din clasa a 5-a.a mers foarte bine cu studiul instrumentului dar in ultimul an(clasa a 8-a)profesorul a inceput sa i vorbeasca urat ,sa i spuna ca nu o sa l angajeze nimeni ca clarinetist ,tipete,urlete,obiecte aruncate prin sala de curs.de cate ori se intalneau ii spunea sa si caute alta scoala ca el nu l mai tine.de cand copilul nu mai merge la scoala face online ore cu acest profesor si am observat ca dupa ce incheie oira copilului i se inroseste laba piciorului si se umfla.apoi dupa cca 30 min revine la loc.am mers la alergolog si m a trimis la psiholog care mi a spus ca este foarte stresat si mi a recomandat un psihiatru.am mers si l a diagnosticat cu ,,deficienta de comunicare''datorate stresului acumulat.ce pot face cu acest om?pot depune plangere penala?multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cristian Costin Miloș , Avocat 00:03, 4 Iunie 2020
Da se poate formula.o.planegere penala, in care veti descrie toate faptele pe care le considerati vatamatoare, problemele medicale rezultate si actele doveditoare anexate.
Mergeti si la medicina legala si incercati sa.obtineti un certificat medico-legal.
Da se poate formula.o.planegere penala, in care veti descrie toate faptele pe care le considerati vatamatoare, problemele medicale rezultate si actele doveditoare anexate.
Mergeti si la medicina legala si incercati sa.obtineti un certificat medico-legal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare certificat medico- legal vvaassiillee vvaassiillee Neacordare de prioritate in intersectie, accident cu vatamari corporale(lovire la cap). Victima merge la spital acuzand dureri la cap, investigatii la urgente, ... (vezi toată discuția)
Ajutor!! accident rutier cu vatamare corporala grava . andreyuz26 andreyuz26 Da ca sa incep cu inceputul . Pe data de 27.05.2008 m am deplasat cu autovehiculul personal impreuna cu inca 3 elevi(prieteni) de la mine din clasa (eu fiind ... (vezi toată discuția)
Agresiune daune maier maier buna ziua .in data de 1 ian. am fost agresat prin lovire.ce ma sfatuiti;in 3 ian. (luni) sa merg la medicina legala pt. certificat iar apoi sa fac o ... (vezi toată discuția)