Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinul nu ma lasa sa îmi vand terenul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinul nu ma lasa sa îmi vand terenul

Am un teren de vanzare de peste 1000mp, zona super liniștita, nu sunt probleme absolut deloc, dar de fiecare data când posibili cumpărători se duc in zona, cel puțin unul din vecini se baga și le spune ca e zona super nasoala, ca pământul tine apa sau diverse minciuni. Ce as putea sa fac in acest caz?
Puteti sa efectuati o expertiza agricola extrajudiciara care sa lamureasca problematica zonei, a inundarii si alte chestiuni daca sunt.
Raportul de expertiza va fi de natura sa convinga orice cumparator ca ce spune vecinul este neadevarat.