avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 420 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Greseli in Proces verbal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Greseli in Proces verbal

Buna ziua sotul a semnat un proces care era gresita data de infractiune, pe cand data la ora si semnatura sunt bine. Ce este de facut???
Cel mai recent răspuns: Cristian Costin Miloș , Avocat 21:13, 6 Iunie 2020
Se poate face o contestatie prin care sa aratati ca situatia de fapt retinuta in pv nu e clara.
Bun multumesc. Este un terman anume, in cate zile avem voie sa facem contestatie???

Cristian Costin Miloș a scris:

Se poate face o contestatie prin care sa aratati ca situatia de fapt retinuta in pv nu e clara.

Ultima modificare: Vineri, 5 Iunie 2020
Floricica eu, utilizator
15 zile calendaristice, de la comunicare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendare permis 30 de zile AndreiRadu197 AndreiRadu197 Salutare! Astăzi, 25.11.2017, am depășit pe trecerea de pietoni și imediat am fost oprit de poliție și mi s-a suspendat permisul pentru 30 de zile. ... (vezi toată discuția)
Am fost amendat de poliția rutieră pentru o faptă pe care nu am făcut-o. În plus, pe procesul verbal e trecută greșit ora comiterii contravenției. am șanse să obțin anularea lui în instanță? chimardan chimardan Buna ziua , indraznesc sa pun aceasta intrebare aici referitoare la un proces verbal de contraventie rutiera , permisul de conducere a fost retinut pentru 30 ... (vezi toată discuția)
Nulitate pv nesemnat de contravient sebastiant sebastiant buna ziua, am primit o amenda de la politia comunitara precum ca as depozita moloz din mat de onstr pe domeniu public ceea ce am mentionat la mentiuni ca nu ... (vezi toată discuția)