Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Greseli in Proces verbal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Greseli in Proces verbal

Buna ziua sotul a semnat un proces care era gresita data de infractiune, pe cand data la ora si semnatura sunt bine. Ce este de facut???
Se poate face o contestatie prin care sa aratati ca situatia de fapt retinuta in pv nu e clara.
Bun multumesc. Este un terman anume, in cate zile avem voie sa facem contestatie???

Cristian Costin Miloș a scris:

Se poate face o contestatie prin care sa aratati ca situatia de fapt retinuta in pv nu e clara.

Floricica eu, utilizator
15 zile calendaristice, de la comunicare.