Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suma de recuperat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suma de recuperat

Buna ziua. Am vandut o țigară electronica unui coleg de serviciu, care a plecat din firma si nu vrea sa-mi mai dea banii. Am martori alti colegi de serviciu. Cum trebuie sa actionez? Stiu adresa, pot sa dau de el.
Mentionez ca este o chestiune de principiu, nu de bani neaparat, individul, dupa cum am aflat ulterior, fiind "țepar" profesionist, el împrumutând bani de la diverse persoane, fără să îi mai returneze.
Dacă aș dori să-l dau în judecată, care ar fi motivul pentru care aș face-o: înșelăciune, escrocherie?! Multumesc.
Buna ziua,
Fiind o suma de sub 250 lei il puteti actiona in instanta civila folosind martori in acest sens si solicitand plata.
Dureaza cam 1 an si o sa va coste ....
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator