avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Suma de recuperat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Suma de recuperat

Buna ziua. Am vandut o țigară electronica unui coleg de serviciu, care a plecat din firma si nu vrea sa-mi mai dea banii. Am martori alti colegi de serviciu. Cum trebuie sa actionez? Stiu adresa, pot sa dau de el.
Mentionez ca este o chestiune de principiu, nu de bani neaparat, individul, dupa cum am aflat ulterior, fiind "țepar" profesionist, el împrumutând bani de la diverse persoane, fără să îi mai returneze.
Dacă aș dori să-l dau în judecată, care ar fi motivul pentru care aș face-o: înșelăciune, escrocherie?! Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 13:25, 6 Iunie 2020
Buna ziua,
Fiind o suma de sub 250 lei il puteti actiona in instanta civila folosind martori in acest sens si solicitand plata.
Dureaza cam 1 an si o sa va coste ....
Ultima modificare: Sâmbătă, 6 Iunie 2020
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Excroc sentimental dolion dolion Un excroc a reusit sa dea peste cap familia mea si sa dispara cu bunuri si o masina peugeot 206. Timp de cinci ani a locuit cu noi, pe motiv ca s-a indragostit ... (vezi toată discuția)
Individ din gsm care se ocupă cu înșelăciuni/escrocherii. ... Dinamo44 Dinamo44 Individ din gsm care se ocupă cu înșelăciuni/escrocherii. Salutare stimați juriști, am nevoie de o îndrumare în legătură cu un personaj în care am ... (vezi toată discuția)
Abuz de incredere jeffo jeffo Am avut o prietena 1 an si o luna. Dupa ce ne-am despartit avea nevoie urgent de o suma de bani modica: 250 ron. Am ajutat-o, dar de returnat ioc. Dupa multe ... (vezi toată discuția)