Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Prelungire dovada circulație
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Prelungire dovada circulație

Buna seara. Revin cu o intrebare: in data de 19 nov 2019 am produs un accident rutier in care s-a soldat cu decesul unei victime din vina mea. Din acea dată permisul mi-a fost suspendat eliberandu-mi-se dovada 15 zile. După aceste zile am facut cerere de prelungire a dovezii fiindu-mi-se respinsă. Au trecut peste 6 luni de la aceea data. Ce șanse am daca fac cerere, din nou, pentru prelungire dovada de circulație? Multumesc frumos!
Pe perioada soluționării cauzei exercitarea dreptului de conducere a unui autovehicul pe drumurile publice vă este suspendat.
ing. Ioan Ciobanu
Trebuia sa fi apelat la avocat in cele 15 zile.
Acum nu par sa mai existe sanse.
Stiu alte persoane cu fapte mult mai grave care inca au dovada... la mine au trecut peste 6 luni si nu s-a intamplat nimic. Nu pot face ceva pentru a grăbi procedeele ? Multumesc
Persoanele la care ati facut referire au apelat la avocat.
Multi nu inteleg ca rolul avocatului este inca foarte important desi se tot incearca minimalizarea sa.
Dar dacă fac cerere cu ajutorul avocatului ? Exista vreo sansa?