avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incadrare termen plângere penală
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incadrare termen plângere penală

Daca plângerea penală a fost introdusă in termenul celor 3 luni, fiind trimisă prin serviciul poștei dar la sediul parchetului plângerea a ajuns după termenul de 3 luni, plângerea penală se ia in considerare ca fiind făcută in termenul celor 3 luni?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este in termen. Sa aveti recipisa de la serviciul postal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plangerea prealabila taticu100 taticu100 Va salut! Plangerea prealabila a fost trimisa prin posta la politie. Plangerea continea numele si prenumele faptuitorului si incadrarea juridica a ... (vezi toată discuția)
Probleme cu plangerea prin posta... camylove camylove Am trimis o plangere prealabila in ultima zi din termenul de 60 de zile... Azi mi-a venit recipisa si am vazut ca postasul de destept ce a fost, in loc sa ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva rezolutiei procurorului Statescu Statescu Buna seara! As vrea sa stiu daca o plangere impotriva rezolutiei procurorului, poate fi trimisa prim- procurorului prin E-mail. Multumesc mult ! (vezi toată discuția)