Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Incadrare termen plângere penală
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Incadrare termen plângere penală

Daca plângerea penală a fost introdusă in termenul celor 3 luni, fiind trimisă prin serviciul poștei dar la sediul parchetului plângerea a ajuns după termenul de 3 luni, plângerea penală se ia in considerare ca fiind făcută in termenul celor 3 luni?
Este in termen. Sa aveti recipisa de la serviciul postal.