avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 332 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare Registru Inventar PFA (partida simpla)
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare Registru Inventar PFA (partida simpla)

1. Am completat astfel: Mijlocele fixe si obiectele de inventar in baza listelor de inventar, sold casierie, sold cont curent lei/eur, sold credit bancar.
Ar trebui sa trec si depozitele bancare si datoriile curente catre furnizori sau alte sume?
2. Dupa ce completez cu toate elementele, trebuie sa fac totalul general al categoriilor notate in registru ( mijloce fixe + ob. de inventar + sold casierie etc)?

Alte discuții în legătură

Registre contabile ptr firma obligatorii CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 CONSULTING TRADUCERI JURIDICE 0735643109 un expert contabil mi-a spus ca urm. documente sunt obligatorii, firma ocupandu-se de prestaii servicii si nu bunuri: registru evidenta fiscala registru ... (vezi toată discuția)
Registru inventar gabrielabarko gabrielabarko Buna ziua, stiu ca s-a mai discutat subiectul dar sincer tot nu sunt lamurita- si anume ce se inscrie in Registru Inventar la sfarsitul anului. Din cate ... (vezi toată discuția)
Registru inventar antonia_m09 antonia_m09 Buna ziua, Am si eu o nelamurire. In registru inventar se completeaza elementele de activ si pasiv de tipul creditelor bancare, datorii sau creante cu ... (vezi toată discuția)