Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... autoturism neridicat din service
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

autoturism neridicat din service

Buna ziua,
Un client nu si-a ridicat masina din service de aproximativ un an, timp in care a facut nenumarate promisiuni de plata a serviciilor si de preluare a autoturimului.
Scoaterea autorismului in afara incintei servicului, are acoperire legala, daca in urma unei somatii de ridicare a masinii clientul nu va da curs acesteia... sau va trebui sa se deschida o actiune in instanta pentru ridicarea autoturismului?
Va multumesc.
Buna ziua,
Il puteti notifica prin avocat ca are la dispozitie 5 zile lucratoare pentru a ridica masina, in caz contrar il actionati in instanta si cereti daune pentru spatiul ocupat, plata reparatiilor, cheltuieli de judecata...
Ionut.ion, utilizator