Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA

Buna ziua,

As dori sa imi infiintez si eu un PFA.
Buletinul meu este de Targu Mures iar eu m-am mutat de cateva luni in Bucuresti. Din cauza situației pe care o cunoastem cu totii legata de Covid nu am reusit sa imi schimb buletinul sau sa imi fac viza de flotant.
Intrebarea mea este daca se poate face PFA in Bucuresti cu buletin de Tg. Mures data fiind situatia?!
Locatia nu este o problemă, locuiesc la casa socrilor.

Multumesc!
Nu. Schimbati mai intai buletinul si apoi incepeti procedura de inregistrare a pfa-ului la registrul comertului si apoi la finante.