Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate executa a o copertina fara proiect?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate executa a o copertina fara proiect?

Buna seara,va deranjez cu urmatoarea problema:
Vecinul a executat o copertina fara proiect care pe alocuri se suprapune acoperisului casei mele cu 20-30 cm.El spune,ca pt a construi din lemn si tigle tip solzi nu trebuie proiect.Ca sa ma reduca la tacere reclama nereguli la o constructie anexa cu o vechime de cca 30 de ani care-mi apartine.Tatal dansului chiar m-a ajutat atunci la anexa respectiva ,nereclamand nicio neregula.
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.
Rectificator, utilizator
Are autorizație de construire? Nu înțeleg de ce vă legați de proiect
Nu are autorizatie,prin "proiect "am vrut sa spun "acte"
Si care e problema? Nu ati intrebat nimic. Vreti sa dea copertina jos? Sa fie amendat?
Da,sa dea copertina jos.Cu amenda nu castig nimic.