avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 733 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate executa a o copertina fara proiect?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate executa a o copertina fara proiect?

Buna seara,va deranjez cu urmatoarea problema:
Vecinul a executat o copertina fara proiect care pe alocuri se suprapune acoperisului casei mele cu 20-30 cm.El spune,ca pt a construi din lemn si tigle tip solzi nu trebuie proiect.Ca sa ma reduca la tacere reclama nereguli la o constructie anexa cu o vechime de cca 30 de ani care-mi apartine.Tatal dansului chiar m-a ajutat atunci la anexa respectiva ,nereclamand nicio neregula.
Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri.
Ultima modificare: Luni, 6 Iulie 2020
Rectificator, utilizator
Cel mai recent răspuns: Rectificator , utilizator 17:22, 7 Iulie 2020
Are autorizație de construire? Nu înțeleg de ce vă legați de proiect
Nu are autorizatie,prin "proiect "am vrut sa spun "acte"
Si care e problema? Nu ati intrebat nimic. Vreti sa dea copertina jos? Sa fie amendat?
Da,sa dea copertina jos.Cu amenda nu castig nimic.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de constructie rrocambole rrocambole Trebuie autorizatii de constructie pentru urmatoarele lucrari: 1) schimbarea acoperisului cu placi bituminoase a unei anexe cu tigle metalice 2) construirea ... (vezi toată discuția)
Autorizatie/plan de constructie Ibigiu Ibigiu Buna ziua, Vreau sa imi construiesc un hambar pe stalpi de teava prinsi in beton si cu acoperis de lemn acoperita cu tigla. Intrebarea mea este : Am ... (vezi toată discuția)
Probleme constructie acoperis casa scarii Ramona19 Ramona19 Buna ziua, locuiesc la bloc, la etajul 1/4 si am o problema cu seful de scara care a decis sa faca un acopris deasupra casei scarii,acesta fiind sub geamul ... (vezi toată discuția)