avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tablă căzută pe mașină de pe bloc ANL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tablă căzută pe mașină de pe bloc ANL

Daca de pe un bloc ANL mia cazut o tabla pe capota masini personale care se afla in parcarea platita la primarie,cine imi mva repara capota la masina si in ce conditi?
Ultima modificare: Joi, 23 Iulie 2020
Stanciut, utilizator
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:25, 23 Iulie 2020
In prima faza faceti constatarea daunelor si a faptului ca acea tabla a cazut de pe acel bloc.
Apoi mergeti in acel bloc si vedeti daca exista asociatie...
Daca da... ii puteti notifica ca paguba s-a produs din vina tablei cazute de pe acel bloc..., conform constatarii... si cereti repararea daunelor.
Daca nu exista asociatie... o sa fie mai greu, trebuie chemati toti in instanta...
Cei de acolo sunt proprietari sau chiriasi?
Nu ar strica si o vizita la ANL pentru a le prezenta situatia...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Masina avariata din cauza caderii de gheata de pe cladire myxfabi myxfabi buna ziua , am si eu o intrebare in urma cu 2 zile de pe blocul unde locuiesc a cazut o bucata de gheata pe masina parcata regulamentar in parcarea blocului ... (vezi toată discuția)
Gheata cazuta de pe bloc, masina avariata pe loc de parcare propriu din proximitatea blocului. cum pot recupera costurile reparatiei? andrei0102 andrei0102 Buna ziua, Zilele trecute, in timp ce eram in apartamentul in care locuriesc, de pe acoperisul blocului au cazut bucati de gheata care au spart parbrizul ... (vezi toată discuția)
Masina lovita de o tabla cazuta de pe bloc iulian1981 iulian1981 Masina parcata in fata blocului mi-a fost zgariata si lovita de o tabla cazuta de pe bloc in urma unei furtuni. A fost indoita plafoniera si o portiera, iar ... (vezi toată discuția)