Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Tablă căzută pe mașină de pe bloc ANL
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Tablă căzută pe mașină de pe bloc ANL

Daca de pe un bloc ANL mia cazut o tabla pe capota masini personale care se afla in parcarea platita la primarie,cine imi mva repara capota la masina si in ce conditi?
Stanciut, utilizator
In prima faza faceti constatarea daunelor si a faptului ca acea tabla a cazut de pe acel bloc.
Apoi mergeti in acel bloc si vedeti daca exista asociatie...
Daca da... ii puteti notifica ca paguba s-a produs din vina tablei cazute de pe acel bloc..., conform constatarii... si cereti repararea daunelor.
Daca nu exista asociatie... o sa fie mai greu, trebuie chemati toti in instanta...
Cei de acolo sunt proprietari sau chiriasi?
Nu ar strica si o vizita la ANL pentru a le prezenta situatia...