Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizie de pensionare trimisă doar salariatului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizie de pensionare trimisă doar salariatului

Am primit decizia de pensionare pentru limita de vârstă (cu reducerea vârstei de pensionare pentru grupa a II-a de muncă), însă angajatorul, nu a primit această decizie!
Întrebarea mea este:
În sarcina cui este comunicarea acestei decizii, și dacă e legal sa continui activitatea în baza vechiului contract de muncă, pentru că eu aș dori să muncesc in continuare, dar în condiții perfect legale, firește.
Mulțumesc!
Comunicare o puteti face dvs. ... Continuarea activitatii se poate face in conditiile incheierii unui alt c.i.m.